Aliexpress USB Şarjlı Kamp Aydınlatma Tavsiyesi

Yazıyı Oyla!

Yaptığımız kamplarda olsun motosikletli gezilerimizde olsun en çok ihtiyaç duyduğum şeylerden bir tanesi de iyi bir kamp aydınlatma lambasıydı. İyi bir aydınlatma hem motosiklet ile yolda kaldığınızda, hem de karanlık bir yerde sizi çözüme ulaştırabilir.

Bende bu amaçla öncelikli Türkiye’den alışveriş yapayım mantığıyla Decathlon ‘un web sitesini hatta mağazasını ziyaret ettim ama gördüğüm kamp aydınlatma ürünleri hem çok pahalı hem de ihtiyacımı tam olarak karşılamamaktaydı.

Bu nedenle bende Aliexpress ‘i ziyaret ettim. Yine mi Aliexpress dediğinizi duyar gibiyim. Fakat benim bir suçum yok adamlar çok güzel bir kamp aydınlatması satıyordu dayanamadım aldım. Detayları her zamanki Aliexpress sipariş süreci taslağıyla paylaşıyor olacağım.

Kamp aydınlatma, kamp lambası linkini şöyle bırakayım altına da sipariş ekranından bir görüntü bırakarak başlayalım.

ÜRÜN LİNKİ

,Kamp Aydınlatma Siparişi

Kamp Aydınlatma / Kamp Lambası Kişisel Yorum Aliexpress

Ürünün kendisiyle ilgili yorum yapmak gerekirse kamp aydınlatma ürünü 3 modlu olup. Low, high ve strobe olarak geçiyor. Şöyle diyebilirim low modunda düşük bir ışık veriyor çadır içinde kapalı olanlarda gözü rahatsız etmeyecek şekilde kullanabilirsiniz. High modunu açık alanda kullandığınızda yemek yediğini alana yetecek iyi bir aydınlatma sağlıyor. Strobe modu ise S.O.S modu olarak da söyleyebiliriz ya da Türkçe olarak çakar modu diyebiliriz. Benim en çok sevdiğim özelliklerden bir tanesi de bu. Doğada başınıza bir şey geldiğinde bu modu açıp insanların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Diğer bir kullanım alanı ise Allah korusun motosiklet ile yolda kaldınız başınıza bir şey geldi dörtlülerinizi açmak (ki tabii çoğu motorda yok) yerine kamp aydınlatma lambasının S.O.S modunu açıp motorun arkasına taktığınızda sizi güvene alacak ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Sanırım ilk defa bu kadar uzun bir ürün yorumu yapıyorum. Bitmedi diğer bir özelliği ise hem input (giriş) hem de output (çıkış) özelliği var yani pille çalışmıyor. Yanında gönderdikleri USB ara kablo ile şarj ediyorsunuz ve bu şarjı yazana göre 6 saat kullanım ömrü veriyor. Diğer bir özelliği çok zor durumda kaldınız telefonunuzun şarjı bitti hooop output çıkışına telefonunuzu bağlıyor ve bir powerbank gibi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu giriş çıkış yerlerine yağmur, çamur, toz, toprak girmesin diye güzel de bir kapak yapmışlar.

Bitti mi sandınız hala bitmedi tepesindeki kancalı asma kısmı sayesinde bir yerlere tutturmak çok kolay oluyor kamp ortamlarında tepeden bir ağacın dalına ip geçirip ipe de kamp aydınlatma lambasını tutturuyorum ve karanlık artık benim için sorun olmuyor.

Olumsuz olarak bir tek şunu ekleyebilirim fiyatına göre böyle bişey beklemek yüzsüzlük olsa da belki bezden güzel bir taşıma çantası olabilirdi bu sayede kirli paslı ortamlara ya da çantaya atarken çizilme durumu söz konusu olmazdı.

Kısa vadede söyleyebileceklerim bunlar uzun vadede bir sorun yaşarsam buraya eklerim. Yazmazsam bilin ki “no problem”.

Kamp Aydınlatma / Kamp Lambası Sipariş Süreci Aliexpress

Kamp aydınlatma siparişimle ilgili tablo bilgilerini vermeden önce şunu söyleyebilirim ki ürün gerçekten çok hızlı bir şekilde elime ulaştı. Bunun dışında paketlemesi bir o kadar iyiydi.


Fiyat ($) Fiyat (TL) Sipariş Tarihi Teslim Tarihi
7,83 $ 28 TL 9 Eylül 2017 22 Eylül 2017

Son olarak da ürün görsellerini ekledik mi bu iş tamamdır.

Aliexpress USB Kamp Lambası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir