Eylül 2018 Instagram Güncellemesi – İşler Zorlaşıyor

Eylül 2018 Instagram Güncellemesi – İşler Zorlaşıyor
5 (100%) 2 oy

Merhabalar,

Instagram güncellemelerinin sıklığını arka planda çok fazla arttırmasına rağmen bunun kullanıcı arayüzüne yansımasını pek fazla hissetmiyorduk. Bazı ufak özellikler getirip arka planda dev bir spam algoritması oturtmaya çalıştığı uzun zamandır herkesin malumu.

Bugün ise farklı bir durumla karşı karşıyayız. 27 Eylül 2018 tarihinden itibaren yüksek takipçili instagram hesabı olanlar için yeni bir dönem başlıyor.

Yüksek Erişimli Hesaplar için Yeni Özellikler

Instagram hesabınıza girdiğinizde alacağınız uyarı

27 Eylül 2018 tarihi itibarıyla, sizin profiliniz gibi (yüksek takipçi sayısı ve erişimi olan) profillere yeni özellikler ekliyoruz. Eklenen bu yeni özelliklerin detaylı halini daha fazla bilgi al kısmına tıklayarak oradan aktarayım.

Daha fazla bilgi al kısmındaki içerik

Öncelikle mealen ne dediğini şöyle bir aktarayım;

Yüksek erişimli hesapları kimliğe bürünmeden korumak ve Instagram topluluğunu spam’den korumak için özellikler ekledik. Yüksek erişim hesapları; Instagram üzerinde çok sayıda kişiye ulaşan herkese açık hesaplardır.

Instagram’da yüksek erişimli bir hesabın profilini ziyaret eden kullanıcılar aşağıdaki gibi şeyler görebilir:

Instagram’a katılış tarihi: Bu, hesabın oluşturulduğu tarihtir. Bu bilgi, kullanıcıların hesabın Instagram üzerinde ne kadar süredir var olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Ülke: Bu, hesabın etkinliğine dayalı ülke konumudur. Bu bilgi, kullanıcıların hesabın Instagram üzerindeki konumlarını doğru bir şekilde temsil edip etmediğini anlamasına yardımcı olur.

Reklamlar: Bunlar hesabın şu anda yayınladığı reklamlardır. 

Eski Kullanıcı Adları: Bu, hesabın kullanıcı adında yapılan değişiklikleri içerir ve kullanıcıların hesabın gerçek mi yoksa yanıltıcı mı olduğunu tespit etmesine yardımcı olur. 

Paylaşılan Takipçilerle Hesaplar: Kullanıcılar, görüntüledikleri hesapla en çok takipçileri olan ortak diğer hesapları görebilir. Bu bilgi, kullanıcıların benzer ilgi alanlarına sahip hesapları tanımlamasına yardımcı olur.

Bunun birebir çevirisi çok fazla şey ifade etmiyor ama olacak olan şu ben X profiline girdim, orada X profiliyle en çok ortak takipçiye sahip ama benim takip etmediğim diğer profilleri Instagram bana önerecek. 

Instagram

Kimler için kötü haber?

  • Fake kız hesapları açıp profil kasıp ondan sonra bunun adını değiştirip iş yapmaya çalışanlar
  • Sahte takipçi ile kasılmış 1 aylık 100binlik hesaplar
  • Panel sahipleri için çok uzun olmayan bir vadede oto-takipçi olayı biteceği için kötü haber
  • Liste uzatılabilir sizde yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kimler için iyi haber?

  • Elinde bolca eski hesabı olanlar için güzel bir ekmek kapısı çıkacak belli ki
  • Eski hesapların profilinde bu bilgi yer alacağı için daha fazla takipçi kazanması muhtemel
  • Hesap almak-satmak isteyenler için güzel haber. Satıcılar artık hesabın organikliğini daha kolay ispat edebilecekler. Alıcılar ise gönül rahatlığıyla alım yapabilecekler.
  • Liste uzatılabilir sizde yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sonsöz

Her zaman her alanda olduğu gibi SPAM bir müddet devam edebilen bir şey. Algoritmalar gelişip sistemler artık buna göz yummak istemediği vakit hepimizin fişini çekebiliyor. 

Geçmişti bunu ilk olarak web site sahipleri yaşadı. Şu an pek az kimse kaldı web site üzerinden para kazanmak için girişimde bulunuyor. Çünkü spam içeriğin Google gözünde bir değeri kalmadı.

Sonrasında Facebook ile uğraşanlar oto-takipçi kasılan onca sistem… Bugün hepsi aramızdan ayrıldılar.

Ardından Youtube girdi hayatımıza ve onu da çöplüğe çevirdik. Sonra Youtube baba bize kızdı hepimiz uyarıları aldık, hesaplarımızı kaybettik. 

Mobil oyunlar için de benzer şeyler geçerli ama hala bir ekmek kapısı mevcut. 

Bugün ise Instagram üzerinde geçmişte diğer sosyal mecralarda olan arkadaşlar olarak bir aradayız. Er ya da geç bu gemide batacak önemli olan batacağını erken fark edip bu gemiden başka bir rotası olan gemiye geçebilmek.

Özetle, yeniliklere gözümüzü kapamamamız lazım, dünyadaki trendi takip etmeliyiz. Her gün yeni bir ekmek kapısı aralanıyor ve bir diğeri kapanıyor. Gözümüz açık olsun. Bu ülkeye döviz getirecek işler peşinde olalım. Yabancı hesaplarımız olsun, yurtdışından reklamlar alalım, mobil oyunlar geliştirip yurtdışı hedefleyelim. Geleceğimiz ne kadar ihracat yaptığımızla paralel şekillenecek… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir