Google Dijital Atölye Google Sertifikalı Ücretsiz Dijital Eğitim Bir İşe Yarar Mı?

Yazıyı Oyla!

Bu yazımda son zamanlarda özellikle Facebook olmakla tüm web reklamlarında sıklıkla karşılaştığınız Google Dijital Atölye ‘yi ele alacağım.

Bu kadar çok reklam vermesi insana ulan ücretsiz sertifika falan diyor ama işin içinde bi bit yeniği olmasın dedirtse de cidden ücretsiz olduğunun ve Google tarafından sertifikanız olabileceğini belirterek başlayalım.

Eğitim özellikle yerel işletme sahiplerinin dijital dünya ile tanışması yani bir web sitesi (e-ticaret) ve sosyal medya hesaplarına sahip olmasını amaçlıyor. Bunun içinde doğru bir web sitesi nasıl açılır, nelere dikkat edilir ile başlayıp Google’ın bu işe niçin iştirak olduğunu anlatan eğitimlere doğru gidiyor.

Tanıtımını içeren bir video aşağıda;

Google Dijital Atölye Bu İşten Ne Kazanacak?

İlerleyen eğitimlerde tabii sırayla gittiğinizi varsayarak konuşuyorum Google araçlarının nasıl en iyi şekilde kullanılacağını anlatıyor ve son olarak da işin en tatlı kısmına geliyor Google ADwords araçları ile nasıl reklam verilir, reklam verirken hangi parametreler göz önüne alınmalı vs. gibi pek çok bilgiyi sunuyor.

 

Artık hepinizin anlayabileceği üzere aslında Google, dijital anlamda cidden gelişmekte olan güzel ülkemiz Türkiye’yi kendine pazar olarak seçmiş. Bununla da kalmayıp tekel olmanın gücünü elinden bırakmadan ülkemizdeki en küçük esnaftan bile para kazanmanın peşinde.

Biraz sitemkar yazdığıma bakmayın, aslında verilen eğitim fazlasıyla iyi temel eğitim olarak geçse de eğitim içeriğine bugün profesyonel dijital reklam danışmanlığı yapan kişilerin pek çoğu tam olarak hakim değil (Sözüm meclisten içeri). Yine de insanın milliyetçi bir tarafı tutmuyor değil bile bile lades diyoruz resmen sen gel senin araçlarının eğitimini ver sonra kendine sınırsız para kaynağı elde et.

Google Dijital Atölye Sertifikası Bizim Ne İşimize Yarayacak?

Çok olumsuz konuştuk biraz olumlu şeylerden bahsedelim. Google sertifikası alsak ne almasak ne? değil aslında Online Ücretsiz Sertifika Programları başlıklı yazı da sertifikanın öneminden bahsettik. Fakat burada çok daha önemli bir husus var.

Kişisel gelişim sertifikaları almak o kadar da zor değil ücretli de olsa her yerde eğitimi mevcut. Fakat online pazarlama, e-ticaret, sosyal medya, dijital reklamcılık gibi konularda eğitim bulmak zaten zor sertifika almak hepten zor. Bu nedenle, özellikle bu konulara meraklı ve bu sektörde çalışan değerli rakiplerime hem bilgilerini arttırmak veyahut tazelemek amaçlı hem de iş görüşmelerinde katkı sağlaması amacıyla kesinlikle bu eğitimi tamamlayarak sertifikayı almalarını tavsiye ediyorum.

Google Dijital Atölye Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

Son olarak buna da değinip yazıma son vereyim. Aşağıdaki butoncuk arkadaşa tıklayarak eğitimin verildiği siteye gidebiliriz. Öncelikle üye oluyoruz ve eğitimleri ister izleyerek (ki ben kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum) ister izlemeden direkt olarak sınav kısmından sınavlara katılarak başarılı oldukça kilitleri açar ve son kilidi açtığınızda aşağıdaki gibi sertifikanıza kavuşursunuz.

Google Dijital Atölye Sertifikasyonu

Şunu da belirtelim ki Google bu sertifikayı size PDF olarak veriyor.

Web Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir