I. Uluslararası GTÜ Kelebek Robot Olimpiyatları KelebekRO Sona Erdi

Yazıyı Oyla!

6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen I. Uluslararası Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO) ülkenin dört bir yanından  gelen farklı yaş gurubu, okul ve üniversitelerden gelen ekipler; 400’ü aşkın robotla Çizgi İzleyen, Mikro Sumo, Labirent Çözen, Hünkar Çayırı Arazisi, Kelebek Drone Ligi, G.T.Ü (Gel Tasarla Üret) Kategorisi ve Serbest Kategori’den oluşan 7 farklı kategoride yarıştılar. Serbest kategori ekipleri 3 gün boyunca katılımcılara ürünlerini tanıtıp sabırsızlıkla ödül törenini beklerken G.T.Ü (Gel Tasarla Üret) kategorisine katılan, çeşitli deneyimlere sahip 18 ekip 24 saat boyunca  “Gebze Teknik Üniversitesi’nden yola çıkıp Bilişim Vadisi’ne gitmek isteyen 24 saat ömürlü kelebeği kurtarmayı hedefleyen bir robot” yapmak için Bilişim Vadisi’nde kendilerine ayrılan alanda uykusuz kalıp eğlenceli vakit geçirdi ve ortaya ürünlerini çıkardılar.

Organizasyon sürecinde bizleri asla yalnız bırakmayan, her zaman yanımızda olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Görgün’e, Rektörlük Genel Sekreteri Abdurrahman Akyol’a, SKS Daire Başkanı Hamit Yıldırım’a, SKS Şube Müdürü Abdulhamit Altay’a, Yapı İşleri Daire Başkanı Alparslan Durukan’a, Ulaşım Şefi Muhittin Şeyhoğlu’na, Güvenlik Müdürü Bayram Sarı’ya ve Öğrenci Toplulukları Sorumlusu Yılmaz Sülek’e desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. En zor günlerimizde bizlere sponsor olarak destek olan Murat Yavuz’a ve Mustafa Abiş’e, 3 gün boyunca olimpiyatımızın daha çok insana ulaşması için canlı yayın yapan TV41‘e, sayısız organizatörlük deneyimiyle bizlere süreç boyunca daima  destek olan  Anadolu Expo’dan Sadettin Haymana’ya teşekkür ederiz.

Ayrıca aynı zamanda Aselsan’ı temsilen Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü  olan sayın Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Görgün’e, Altınay Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay’a, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Fatih Özsoy’a, İntecro Robotics’e, Logosoft’a, Fanuc’a, T3 Vakfı’na, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve 3 gün boyunca katılımcılarımızın keyifli vakit geçirmesini sağlayan Gebze Belediyesi’ne Teşekkür ederiz.

Son olarak aylardır dişini tırnağına takarak geceli gündüzlü çalışan KelebekRO ailesine emeklerinden ötürü takdir ve teşekkür ediyoruz.

Olimpiyat ile ilgili detaylı bilgileri www.kelebekro.com adresinden takip edebilirsiniz. Ayrıca @kelebekro sosyal medya hesaplarından önümüzdeki yıl için şimdiden takip etmeye başlayabilirsiniz.

Görseller;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir