İkinci El Damatlık Talep – Satış Dikeyi İş Fikri

Yazıyı Oyla!

İkinci el gelinlik satışını aranızda duymayan, görmeyen yahut bilmeyen yoktur. Peki hiç ikinci el damatlık satışı diye bir şey duydunuz mu? Her hafta 1 fikir diyerek başladığımız bu yolculuk da gelin ikinci el damatlık üzerine üç beş kelam edelim…

Evlilik
Evlilik müessesine bizden de bir katkı olsun diye…

İkinci mi el damatlık? Neden olmasın siz damatlıkların çok mu ucuz olduğunu sanıyorsunuz kabul gelinlik kadar pahalı olmasa da herkesin alım gücünün yeteceği kadar ucuz da bir şey değil.

İKİNCİ EL DAMATLIK İŞ FİKRİ

Bu düşünceler eşliğinde bir mobil uygulama ve/veya web sitesi üzerinde ikinci el damatlık satış veya ücretsiz teslim ilanlar gibi bir proje gerçekleştirilebilir.

Kişilerin kendi damatlık satış ilanlarını veya tam tersi şekilde damatlık talep ilanlarını paylaşabilecekleri bir arayüz.

GELİR MODELİ

Projenin gelir modeli üzerine elbetteki detaylı düşünülmesi gerek ama kabaca aklıma gelen bir kaç şeyi yazabilirim. Mesela “İkinci el fiyatına 0 damatlığı almak istemez misiniz?” diyen damatlık satan bir firmanın reklamı neden olmasın?

SOSYAL SORUMLULUK VURGUSU

Sosyal sorumluluk projesi haline getirmek adına ise bayanlar nasıl ki gelinliklerini ücretsiz paylaşıyorlar ise aynı dayanışmayı erkekler arasında da sağlamak amacıyla ücretsiz olarak damatlıklarını paylaşabilecekleri bir platform hazırlanabilir.

TUTUNDURMA

Her iş fikri için en önemli sorudan biri birincisi gelir modeli ne ikincisi bu ürüne kim, nasıl ulaşacak sorusu. Gelir modeli ile ilgili basit bir fikri yukarıda sundum. Tutundurma hususunda ise gerçekten iyi bir şekilde çalışmak gerektiği gerçeği söz konusu. Ya sosyal medya, Youtube ve web  sitesi reklamları ile tutundurma çalışması sağlanacak. Ya da bir damatlık firması sponsor alınıp onun pazardaki reklam gücünü kullanarak tutundurma çalışması yapılacak.

Her ikisi de o kadar kolay ve masrafsız görünmemekle birlikte bir çözüm yolu daha mevcut. İkinci el damatlık kelimesi üzerine iyi bir SEO çalışması ile arama sonuçlarında üst sıralara taşınabilir bu da organik kullanıcılara ulaşma imkanı sağlar.

Eee SEO da bilmiyoruz biz napıcaz derseniz. Kendimi de içine katarak ve üzülerek söylüyorum ki elimizden hiç bir şey gelmiyor ama iş fikrine sahip isek cidden ciddi paralara ihtiyaç duyuyoruz.

KAPANIŞ

Aşırı uykulu bir şekilde yazmaya çalıştığımdan ötürü kendimi tam ifade edememiş olma ihtimalim mevcut. Yine de en azından fikir olarak bir şeyler canlandıracağını ümit ediyorum. Bu konuda eleştiri ve görüşlerinize her daim açık olduğumu belirterek sizleri alt taraftaki yorum kısmını kullanmaya davet ederek yazımı sonlandırıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir