Instagram’a Programsız Bilgisayar Üzerinden Fotoğraf Yükleme (Mac-Windows)

Instagram’a Programsız Bilgisayar Üzerinden Fotoğraf Yükleme (Mac-Windows)
5 (100%) 1 oy

Sosyal medyayı yoğun şekilde kullananların instagram için yaşadıkları en büyük sıkıntı bilgisayar üzerinden fotoğraf paylaşımı yapılamaması idi. Bazı araçlar ile bilgisayar üzerinden paylaşım yapılsa bile tam olarak randıman vermediği için özellikle amatör kullanıcılar tarafından tercih edilmemekte. 

İki gün önce meydana gelen ve benim henüz yazmaya vakit bulduğum bir gelişme sayesinde instagram herhangi bir program kullanmadan tarayıcı üzerinden instagram’a girerek fotoğraf yüklemeye imkan tanıdı.

Nasıl mı?

Aslında instagram yetkilileri tam olarak hadi bakalım hayırlı olsun artık bilgisayardan fotoğraf yükleyebilirsiniz demedi ama çok önemli bir yenilik getirdi. Artık mobil telefonlarımızdaki tarayıcılar üzerinden instagrama giriş yaptığımızda fotoğraf yükleyebiliyoruz.

Peki bunda hemen bir açık yakalayıp faaliyete girişmedim mi giriştim tabii ki. Büyük bir hevesle bilgisayarda Chrome tarayıcısını açtım ve mobil moda geçerek instagrama giriş yaptım ve abiler sağolsun böyle bir önlem almamışlar ve biz bilgisayardaki bir tarayıcıdan girip tarayıcı ayarlarından mobile geçtiğimizde bilgisayar üzerinden instagrama fotoğraf yükleyebiliyoruz.

Windows ve Mac kullanıcıları için bu işlem nasıl yapılır?

Hızlıca Windows kullanıcı için Chrome üzerinde mobil cihazda görüntüleme seçeneğine nasıl geçeceğimizden bahsedelim. Yapmanız gereken çok basit tarayıcıyı açıyoruz ve instagram.com’a giriyoruz ardından Ctrl+Shift+I kombinasyonu yapıyoruz. Açılan ekranda monitör/cep telefonu görseline tıklayarak mobil görüntülemeye geçmiş oluyoruz. Burada önemli nokta F5 yaparak sayfayı yenilemeyi unutmamanız gerektiğidir. Ardından fotoğraf paylaşma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sıra geldi zengin Mac kullanıcıları için bu işlemin nasıl yapıldığına tarayıcı açılır, instagram.com’a girilir ve ardından Cmd+shift+C  kombinasyonu yapılır sonrası aynı…

Bazı üzücü notlar ekleyerek yazımı sonlandırayım ne yazık ki filtreleme, konum ve etiket işlemlerini bu özelliği kullanarak maalesef yapamıyoruz.

Yazımın sonuna gelirken eksik bir şey yazmış mıyım diye googleladım googlelamaz olaydım bu webrazzi beni öldürecek yine benden önce yakalayıp daha ilk çıktığı gün paylaşmış bu haberi. Aramızda kalsın ben fakir olduğum için Mac’im yok Mac’de nasıl yapılır kısmını oradaki zengin abiden öğrendim :/.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir