Kağıt Tahta ile Her Eve Beyaz Tahta (Kullanıcı Deneyimi)

Kağıt Tahta Kullanıcı Deneyimi
Yazıyı Oyla!

Kağıt tahta olayını fikir bahçesi kategorisinde yazmamın mühim bir sebebi vardır elbet. Bu yazıda kağıt tahtanın izahatını yaptıktan sonra bu ürün ile fikirlerinizi ve işlerinizi nasıl düzene sokabileceğiniz üzerine kendi deneyimlerinden paylaşımlarda bulanacağım.

En baştan söyleyeyim biraz pazarlamacı gibi bir anlatımım olacak ama bu ürünle bir alakam olduğu için değil. Cidden yazacağım şekilde çalışmak isteyenler için efsane fiyata efsane bir ürün olması sebebiyle böyle yazacağım.

Kağıt Tahta (Akıllı Kağıt) Nedir?

Cam, duvar ve tahta gibi yüzeylere herhangi bir yapıştırma işlemi gerektirmeksizin tutunabilen ve beyaz tahta gibi defalarca yazıp silebileceğiniz portatif bir tahtadır. Bu tutunma özelliği ise kağıt üzerine uygulanan elektrik ile sağlanmaktadır. Uygulanma şekli ise aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere oldukça basit.

Kağıt Tahta (Akıllı Kağıt) Kimlerin Kullanımı için Uygundur?

Aslında herkesin kullanımı için uygundur. Ben aklıma gelen bir kaç yer ve kişiyi sıralayayım.

  • Her türlü eğitim kurumu (Ders amaçlı)
  • Ofis ortamları (Mantar panolar yerine)
  • Öğrenciler (Ders notları, önemli tarihler vs.)
  • Ev hanımları (Yemek tarifleri)

Ürün aynı zamanda projeksiyon cihazı perdesi olarak da görev görmektedir.

Yeşil arka fon, çizgisiz, düz çizgili, kareli, tablo şeklinde, Türk Bayrağı, milli levha ve boy ölçer gibi aynı mantık ile kullanılan farklı ürünlere de sahiptir.

Tüm ürünlerine www.kagittahta.com web sitesinden ulaşabilir ve sipariş ver butonlarına tıklayarak siparişlerinizi verebilirsiniz. Instagram hesaplarından fotoğraf, video ve yorumlara da ulaşabilirsiniz: instagram.com/kagittahta

Niye Normal Tahta Yerine Kağıt Tahta Tercih Etmeli?

Normal tahtaların fiyatlarına göz atarsanız maalesef çok pahalı ve bununda yanı sıra bu portatif bir tahta alırsanız çok yer kaplıyor, duvara monteli alırsanız duvara sabit kalacağı için istediğimiz zaman başka yere taşıyamıyoruz.

Kağıt tahta ise tüm bunların tersine fiyatlarına web sitesinden bakabileceğiniz üzere diğer alternatiflere göre oldukça ucuz. Bunun yanı sıra istediğiniz zaman bir yerden başka bir yere çok kolay bir şekilde transfer edebiliyorsunuz. Yer kaplamıyor, istendiği zaman kaldırılıp tekrar açılabiliyor.

Kağıt Tahta Kullanım Süresi ve Deneyimlerim

Ben kağıt tahta siparişimi 2016 Aralık ayının ortası gibi verdim ve toplam 100cm*120cm boyutunda 3 adet satın aldım. Bunların bir tanesini evde kesip bir kısmını çalışma masamın karşısındaki duvara, diğer parçasını ise gardırobun kapağına tutundurdum. Diğerini kitap yazan bir arkadaş aldı o tek parça halinde duvara monte etti. Bir tanesini de üniversitedeki atölyede 2 parçaya ayırarak kullandık. Bir parçasının her projede yeri değişti, sürekli oradan oraya taşındı.

Evde duvarda olan, aldığım günden bugüne hiçbir sorun yaşamadan duvarda durmaya devam ediyor. Üzerine sürekli bir şeyler yazıyor veya siliyorum.

Evde dolapta olan, hepsinden daha iyi durumda renkleri daha canlı ve daha az toz toplamış vaziyette.

Arkadaşta olan, en son gördüğümde gayet iyi bir şekilde duvarda durmaya devam ediyordu.

Üniversitede cama tutundurduğumuz bir parça fazla tozlanmasına rağmen hala sorunsuz bir şekilde iş görüyor.

Sürekli yerini değiştirdiğimiz camdan duvara, duvardan masaya hiç acımadan kullandığımız ürün ise maalesef artık yer çekimine meydan okuyamıyor ama biz hala masa üstüne serip çalışmalarımızda kullanmaktan geri durmuyoruz.

Dediğimiz gibi üzerinde elektrik olduğu için bir çekim gücüne sahip bu çok yüksek olmayan elektriksel çekim tozların aşırı bir şekilde o bölgede toplanmasına sebep oluyor. Bir ay ürün duvarınızda kalsa sonra o ürünü kaldırsanız duvarınızda kağıdın alanı kadar temiz bir bölgeye sahip olacaksınız. Fotoğraf çekebilirsem eklerim ama şöyle diyeyim bir tabloyu uzun süre bir duvarda bırakıp alındığında nasıl bir iz oluyorsa öyle bir iz. Bu sebeple ben gardrop, kapı veya pencerelerde kullanmayı daha çok tercih ediyorum.

İkinci bir uyarım, diyelim bir yazı yazdınız birkaç hafta o yazıyı silmeyince artık silmek gerçekten çok güç oluyor, ıslak mendil kullanarak bile biraz uğraştırıyor ki ıslak mendil de ürüne zarar veriyor. Bunun nedenini tam olarak bilmesem de benim kullanım şeklimde beni kısıtlayan faktörlerden biri.

Ben Neden Kağıt Tahta Kullanıyorum? (Fikir Bahçesi)

Geldik bu kategoride olmasının asıl sebebi olan olaya. Benim bu ürünü kullanma amaçlarımdan iş dışındaki en önemli sebep aklımdaki iş fikirlerini, projelerini yazmak ve sürekli gözümün önünde olmasını sağlayarak sürekli bir şeyleri kafamda taşıma derdinden kendimi kurtarmak.

Gerçekten kafamızda taşıdığımız şu yapılacak, bu yapılıyor, bu yapıldı gibi şeyler o kadar fazla ki bir süre sonra insan kendini sonsuz bir döngüde hiç yol alamamış gibi hissediyor. Bu hissi kaldırmak için ben fikir bahçesi kağıt tahtamı 3 bölüme ayırdım. Yapılacak, Yapılıyor, Yapıldı !

Aklıma gelen fikirleri yapılacaklar bölümünde ikiye ayırıyor kendi gerçekleştirmek istediklerim ve her hafta 1 fikir kategorisinde yazmak istediklerim şeklinde. Bunun bana iki şekilde faydası oluyor. Fikirler sürekli karşımda duruyor ve artık beynimde yer işgal etmesine gerek kalmıyor. İhtiyaç duyduğumda o an hangisi lazımsa alıyor kullanıyor yapılacak, yapılıyor, yapıldı sekmelerinden uygun olanına bırakıyor ve huzurlu hayatıma devam ediyorum. İkincil bir faydası ise gerçekten kişisel bir tatmin yaşatıyor. Bu kısmını değerli Barış Özcan abimiz aşağıdaki video da çok daha iyi anlatıyor. Ayrıca videonun sonunda bahsettiği trello olayını da bir araştırmanızı tavsiye ederim…

Kağıt Tahta ile Her Eve Beyaz Tahta (Kullanıcı Deneyimi)” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir