Kuksa Aldım !

Yazıyı Oyla!

Efendiler bu yazıya geldiğinize göre muhtemelen kuksanın ne olduğunu ne için kullanıldığını nasıl yapıldığını biliyorsunuzdur. Bu sebeple kuksa nereden alındı, alındıktan sonra ne gibi uygulamalar yapıldı ve kullanışlılığı hakkında yazacağım.

Alişveriş yine Aliexpress’den yapıldı tabii ki linkini şöyle bırakayım altına da sipariş ekranından bir görüntü bırakarak başlayalım. Daha önceki yazılara ek olarak bu sefer kargo takip ekranının fotoğrafını da ekleyeceğim. Bu da böyle bir adet olsun. Bundan sonra kargo sürecini yakından görmeniz adına PTT gönderi takip sayfasından da bir ekran görüntüsü ekleyeceğim.

 

ÜRÜN LİNKİ

,Kuksa Aldım Aliexpress

 

Kuksa Aldıktan Sonra Yapılacaklar

Efendim ilk olarak kuksanızı aldıktan sonra tuzlu su içerisinde kuksanızı bir güzel kaynatıyorsunuz evet evet yanlış duymadınız kaynatıyorsunuz.

Bir sonraki adımda kuksanın içine mümkünse doğal bir zeytinyağı koyuyoruz ve 24 saat kadar bekletiyoruz.

Ardından kuksamızı kullanmaya başlayabiliriz.

Bu işlemleri yapmamızın sebebi hem kuksamızın daha uzun ömürlü olması hem de olabildiğince ağaç kokusundan arınması.

Aliexpress Üzerinden Kuksa Alınmalı Mı?

Aldığım kuksayı kampta, mangal kullanmak çok keyifli oluyor. En büyük avantajı kolayca yıkanabilir olması, özellikle motosiklette taşırken kırılma gibi bir korkumun olmaması. Motosiklet dışında çantama takarak da kullanabiliyorum. Doğada ise belime takıp taşıyabiliyorum.

Gel gör ki şöyle bir derdi var efendim elinde doluyken taşırken dökmeme ihtimalin çok az. Bunun aksine bir yere koyduğunda da dökülme ihtimali çok az. Böyle bir ironinin içerisinde kaldığımı belirtmek isterim.

Yukarıda yazdıklarım genel olarak kuksa deneyimimle alakalı idi. Aliexpress üzerinden alınır mı Türkiye’de fiyatlar düşünüldüğünde kesinlikle alınır. Türkiye’de 100 TL altında istediğim gibi bir kuksa bulamadım. Tabii kalite olarak ne kadar fark eder onu deneyimleme imkanım olmadı eğer bir gün el yapımı bir kuksa kullanma imkanım olursa ya da kafayı kırıp kendi kuksamı kendim yaparsam o zaman yeni bir yazı yazar linkini de şuralara bi yerlere sıkıştırırım muhakkak .

Kuksa Sipariş Süreci Aliexpress


Fiyat ($) Fiyat (TL) Sipariş Tarihi Teslim Tarihi
9,53 $ 36,4 TL 4 Eylül 2017 25 Eylül 2017

Bu da kargo sürecinin detaylarını gösteren bir görsel;

Kuksa Siparişi Kargo Süreci Aliexpress

Kuksa Fotoğrafları

Aldığım kuksadan bir kaç fotoğrafı da şuraya ekleyip bu yazıyı da noktalıyorum. Kendinize hoş bakınız hoşça kalınız efendim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir